ATS-EXL99-300-R0
ATS-EXL99-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Extrusions%20R15_0121.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X100X34.5MM
Packaging: Box
Material: Aluminum
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Rectangular, Fins
Type: Top Mount, Extrusion
Width: 3.937" (100.00mm)
Attachment Method: Adhesive
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.14°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 4.34°C/W
Fin Height: 1.358" (34.50mm)
Material Finish: Degreased
Part Status: Active
auf Bestellung 13 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-EXL99-300-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEATSINK AL6063 300X100X34.5MM, Packaging: Box, Material: Aluminum, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Rectangular, Fins, Type: Top Mount, Extrusion, Width: 3.937" (100.00mm), Attachment Method: Adhesive, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.14°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 4.34°C/W, Fin Height: 1.358" (34.50mm), Material Finish: Degreased, Part Status: Active.