Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS INC. > ATS-HP-D10L600S33W-176
ATS-HP-D10L600S33W-176
ATS-HP-D10L600S33W-176 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-HP-D10L600S33W-176
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 10 OD 600MM
Packaging: Bulk
Material: Copper
Diameter: 0.394" (10.00mm) OD
Length: 23.622" (600.00mm)
Shape: Round
Type: Heat Pipe
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Attachment Method: Epoxy or Solder
Part Status: Active
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 41.6W @ 600mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-D10L600S33W-176 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 10 OD 600MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Diameter: 0.394" (10.00mm) OD, Length: 23.622" (600.00mm), Shape: Round, Type: Heat Pipe, Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Attachment Method: Epoxy or Solder, Part Status: Active, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 41.6W @ 600mm.
Weitere Produktangebote ATS-HP-D10L600S33W-176
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-HP-D10L600S33W-176 ATS-HP-D10L600S33W-176 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ats_hp_d10l600s33w_176.pdf Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Round, 600mm, 10mm dia.