Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-HP-D6L300G30W-006
ATS-HP-D6L300G30W-006
ATS-HP-D6L300G30W-006 Advanced Thermal Solutions
Heat_Pipes-1480426.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Round, Grooved Wick, 300mm, 6mm dia.
auf Bestellung 90 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-D6L300G30W-006 Advanced Thermal Solutions
Description: HEAT PIPE ROUND 6 OD 300MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Diameter: 0.236" (6.00mm) OD, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Round, Type: Heat Pipe, Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Attachment Method: Epoxy or Solder, Part Status: Active, Wick Type: Grooved, Power - Cooling: 53.0W @ 300mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-HP-D6L300G30W-006 ATS-HP-D6L300G30W-006 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Inc. Heat-Pipes Description: HEAT PIPE ROUND 6 OD 300MM
Packaging: Bulk
Material: Copper
Diameter: 0.236" (6.00mm) OD
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Round
Type: Heat Pipe
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Attachment Method: Epoxy or Solder
Part Status: Active
Wick Type: Grooved
Power - Cooling: 53.0W @ 300mm