Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS INC. > ATS-HP-D6L400S26W-134
ATS-HP-D6L400S26W-134
ATS-HP-D6L400S26W-134 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-HP-D6L400S26W-134
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 6 OD 400MM
Packaging: Bulk
Material: Copper
Diameter: 0.236" (6.00mm) OD
Length: 15.748" (400.00mm)
Shape: Round
Type: Heat Pipe
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Attachment Method: Epoxy or Solder
Part Status: Active
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 33.6W @ 400mm
auf Bestellung 323 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-D6L400S26W-134 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 6 OD 400MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Diameter: 0.236" (6.00mm) OD, Length: 15.748" (400.00mm), Shape: Round, Type: Heat Pipe, Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Attachment Method: Epoxy or Solder, Part Status: Active, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 33.6W @ 400mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-HP-D6L400S26W-134 ATS-HP-D6L400S26W-134 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ats_hp_d6l400s26w_134.pdf Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Round, 400mm, 6mm dia.