Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS INC. > ATS-HP-D7L300S43W-140
ATS-HP-D7L300S43W-140
ATS-HP-D7L300S43W-140 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-HP-D7L300S43W-140
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 7 OD 300MM
Packaging: Bulk
Material: Copper
Diameter: 0.276" (7.00mm) OD
Length: 11.811" (300.00mm)
Shape: Round
Type: Heat Pipe
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Attachment Method: Epoxy or Solder
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 54.1W @ 300mm
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-D7L300S43W-140 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE ROUND 7 OD 300MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Diameter: 0.276" (7.00mm) OD, Length: 11.811" (300.00mm), Shape: Round, Type: Heat Pipe, Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Attachment Method: Epoxy or Solder, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 54.1W @ 300mm.
Weitere Produktangebote ATS-HP-D7L300S43W-140
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-HP-D7L300S43W-140 ATS-HP-D7L300S43W-140 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TS-HP-D7L300S43W-140-1385063.pdf Heat Sinks Heat Pipe, Copper, High Performance, Round, 300mm, 7mm dia.