Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS INC. > ATS-HP-F6L100S40W-028
ATS-HP-F6L100S40W-028
ATS-HP-F6L100S40W-028 Advanced Thermal Solutions Inc.
Heat-Pipes
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE FLAT 3X8X100MM
Packaging: Bulk
Material: Copper
Length: 3.937" (100.00mm)
Shape: Flat
Type: Heat Pipe
Width: 0.315" (8.00mm)
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Height: 0.118" (3.00mm)
Attachment Method: Epoxy or Solder
Part Status: Active
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 48.0W @ 100mm
auf Bestellung 79 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-F6L100S40W-028 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: HEAT PIPE FLAT 3X8X100MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Length: 3.937" (100.00mm), Shape: Flat, Type: Heat Pipe, Width: 0.315" (8.00mm), Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Height: 0.118" (3.00mm), Attachment Method: Epoxy or Solder, Part Status: Active, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 48.0W @ 100mm.
Weitere Produktangebote ATS-HP-F6L100S40W-028
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-HP-F6L100S40W-028 ATS-HP-F6L100S40W-028 Hersteller : Advanced Thermal Solutions Heat_Pipes.pdf Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Flat, Grooved Wick, 100x8x3mm (LxWxH)