Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-HP-F7L100S70W-016
ATS-HP-F7L100S70W-016
ATS-HP-F7L100S70W-016 Advanced Thermal Solutions
TS-HP-F7L100S70W-016-1651639.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Flat, Grooved Wick, 100x11.2x3.5mm (LxWxH)
auf Bestellung 121 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-F7L100S70W-016 Advanced Thermal Solutions
Description: HEAT PIPE FLAT 3.5X11.2X100MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Length: 3.937" (100.00mm), Shape: Flat, Type: Heat Pipe, Width: 0.441" (11.20mm), Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Height: 0.138" (3.50mm), Attachment Method: Epoxy or Solder, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 61.0W @ 100mm.
Material: Copper
Length: 3.937" (100.00mm)
Shape: Flat
Type: Heat Pipe
Width: 0.441" (11.20mm)
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Height: 0.138" (3.50mm)
Attachment Method: Epoxy or Solder
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 61.0W @ 100mm