Produkte > ADVANCED THERMAL SOLUTIONS > ATS-HP-F7L250S65W-019
ATS-HP-F7L250S65W-019
ATS-HP-F7L250S65W-019 Advanced Thermal Solutions
Heat_Pipes.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Liquid Cold Plates, Liquid Cooling & Heat Pipes Heat Pipe, Copper, High Performance, Flat, Grooved Wick, 250x11.2x3.5mm (LxWxH)
auf Bestellung 103 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-HP-F7L250S65W-019 Advanced Thermal Solutions
Description: HEAT PIPE FLAT 3.5X11.2X250MM, Packaging: Bulk, Material: Copper, Length: 9.843" (250.00mm), Shape: Flat, Type: Heat Pipe, Width: 0.441" (11.20mm), Operating Temperature: 30°C ~ 120°C, Height: 0.138" (3.50mm), Attachment Method: Epoxy or Solder, Part Status: Active, Wick Type: Sintered, Power - Cooling: 100.0W @ 250mm.
Material: Copper
Length: 9.843" (250.00mm)
Shape: Flat
Type: Heat Pipe
Width: 0.441" (11.20mm)
Operating Temperature: 30°C ~ 120°C
Height: 0.138" (3.50mm)
Attachment Method: Epoxy or Solder
Part Status: Active
Wick Type: Sintered
Power - Cooling: 100.0W @ 250mm