ATS-TEC10-47-012
ATS-TEC10-47-012 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 10X10X4.7
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 10.00mm L x 10.00mm W
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
Height: 4.70mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 2.0W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 4 A
Voltage - Max: 0.8 V
Resistance: 160 mOhms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 65 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC10-47-012 Advanced Thermal Solutions Inc.
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 0.8V; 4A; 10x10x4.7mm; 2W; ceramics; 20AWG; Len: 1m, Type of semiconductor module: Peltier, Resistance: 0.16Ω, Max. operating voltage: 0.8V, Contact material: ceramics, Cable length: 1m, Material: ceramics, Max. heat pump capacity: 2W, Max. operating current: 4A, Wire size: 20AWG, Wire insulation material: silicone, Max. temperature difference: 68°C, Body dimensions: 10x10x4.7mm.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC10-47-012 ATS-TEC10-47-012 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 10x10x4.7mm, 4A Imax, 0.8Vmax, 2.0W Qmax, 100mm Wire
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Description: Module: Peltier; 0.8V; 4A; 10x10x4.7mm; 2W; ceramics; 20AWG; Len: 1m
Type of semiconductor module: Peltier
Resistance: 0.16Ω
Max. operating voltage: 0.8V
Contact material: ceramics
Cable length: 1m
Material: ceramics
Max. heat pump capacity: 2W
Max. operating current: 4A
Wire size: 20AWG
Wire insulation material: silicone
Max. temperature difference: 68°C
Body dimensions: 10x10x4.7mm