ATS-TEC40-33-006
ATS-TEC40-33-006 Advanced Thermal Solutions
EC_Modules-1651620.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x3.3mm LxWxH, 10A, 15.4Vmax, 88.9W Qmax, 100mm Wire
auf Bestellung 15 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-33-006 Advanced Thermal Solutions
Description: TEC MODULE, 40X40X3.3, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Type: TEC (Thermoelectric Cooler), Height: 3.30mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 88.9W @ 27°C, Current - Max: 10 A, Voltage - Max: 15.4 V, Resistance: 1.12 Ohms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
Height: 3.30mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 88.9W @ 27°C
Current - Max: 10 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 1.12 Ohms