ATS-TEC40-35-005
ATS-TEC40-35-005 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X3.5
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 3.50mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 68.8W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 8 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 1.51 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 36 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-35-005 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X3.5, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Height: 3.50mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 68.8W @ 27°C, Part Status: Active, Current - Max: 8 A, Voltage - Max: 15.4 V, Resistance: 1.51 Ohms, Number of Stages: 1.
Weitere Produktangebote ATS-TEC40-35-005
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC40-35-005 ATS-TEC40-35-005 Hersteller : Advanced Thermal Solutions EC_Modules-1651620.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x3.5mm LxWxH, 4A, 15.4Vmax, 68.8W Qmax, 100mm Wire