ATS-TEC40-35-018
ATS-TEC40-35-018 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X3.5
Packaging: Bulk
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 3.50mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 111.5W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 8 A
Voltage - Max: 24.1 V
Resistance: 2.35 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 43 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-35-018 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X3.5, Packaging: Bulk, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Height: 3.50mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 111.5W @ 27°C, Part Status: Active, Current - Max: 8 A, Voltage - Max: 24.1 V, Resistance: 2.35 Ohms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC40-35-018 ATS-TEC40-35-018 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x3.5mm, 8A Imax, 24.1Vmax, 111.5W Qmax, 100mm Wire