ATS-TEC40-37-019
ATS-TEC40-37-019 Advanced Thermal Solutions
TEC_Modules.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Category: Peltier modules
Description: Module: Peltier; 15.4V; 6A; 40x40x3.7mm; 53.3W; ceramics; 20AWG
Type of semiconductor module: Peltier
Max. operating voltage: 15.4V
Max. operating current: 6A
Body dimensions: 40x40x3.7mm
Max. heat pump capacity: 53.3W
Material: ceramics
Wire size: 20AWG
Cable length: 1m
Contact material: ceramics
Max. temperature difference: 68°C
Resistance: 1.98Ω
Wire insulation material: silicone
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-37-019 Advanced Thermal Solutions
Category: Peltier modules, Description: Module: Peltier; 15.4V; 6A; 40x40x3.7mm; 53.3W; ceramics; 20AWG, Type of semiconductor module: Peltier, Max. operating voltage: 15.4V, Max. operating current: 6A, Body dimensions: 40x40x3.7mm, Max. heat pump capacity: 53.3W, Material: ceramics, Wire size: 20AWG, Cable length: 1m, Contact material: ceramics, Max. temperature difference: 68°C, Resistance: 1.98Ω, Wire insulation material: silicone.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 3.70mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 53.3W @ 27°C
Current - Max: 6 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 1.98 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 41 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATS-TEC40-37-019 ATS-TEC40-37-019 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x3.7mm, 6A Imax, 15.4Vmax, 53.3W Qmax, 100mm Wire