ATS-TEC40-39-004
ATS-TEC40-39-004 Advanced Thermal Solutions
TEC_Modules.pdf
Hersteller: Advanced Thermal Solutions
Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x3.9mm, 6A Imax, 15.4Vmax, 53.0W Qmax, 100mm Wire
auf Bestellung 54 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-39-004 Advanced Thermal Solutions
Description: TEC MODULE, 40X40X3.9, Packaging: Bulk, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Height: 3.90mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 53.0W @ 27°C, Part Status: Active, Current - Max: 6 A, Voltage - Max: 15.4 V, Resistance: 2.05 Ohms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 3.90mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 53.0W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 6 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 2.05 Ohms