ATS-TEC40-45-001
ATS-TEC40-45-001 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X4.5
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W
Height: 4.50mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 36.8W @ 27°C
Current - Max: 4 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 3.02 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 34 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC40-45-001 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 40X40X4.5, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 40.00mm L x 40.00mm W, Height: 4.50mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 36.8W @ 27°C, Current - Max: 4 A, Voltage - Max: 15.4 V, Resistance: 3.02 Ohms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC40-45-001 ATS-TEC40-45-001 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 40x40x4.5mm LxWxH, 4A, 15.4Vmax, 36.8W Qmax, 300mm Wire