ATS-TEC50-38-008
ATS-TEC50-38-008 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 50X50X3.8
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 50.00mm L x 50.00mm W
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
Height: 3.80mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 133.3W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 15 A
Voltage - Max: 15.4 V
Resistance: 750 mOhms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC50-38-008 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 50X50X3.8, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 50.00mm L x 50.00mm W, Type: TEC (Thermoelectric Cooler), Height: 3.80mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 133.3W @ 27°C, Part Status: Active, Current - Max: 15 A, Voltage - Max: 15.4 V, Resistance: 750 mOhms, Number of Stages: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC50-38-008 ATS-TEC50-38-008 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 50x50x3.8mm, 15A Imax, 15.4Vmax, 133.3W Qmax, 100mm Wire