ATS-TEC50-38-016
ATS-TEC50-38-016 Advanced Thermal Solutions Inc.
TEC_Modules
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 50X50X3.8
Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV
Packaging: Bulk
Size / Dimension: Square - 50.00mm L x 50.00mm W
Type: TEC (Thermoelectric Cooler)
Height: 3.80mm
Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C
Qmax @ Th: 118.5W @ 27°C
Part Status: Active
Current - Max: 7 A
Voltage - Max: 29.4 V
Resistance: 3.36 Ohms
Number of Stages: 1
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-TEC50-38-016 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: TEC MODULE, 50X50X3.8, Features: Lead Wires, Sealed - Silicone RTV, Packaging: Bulk, Size / Dimension: Square - 50.00mm L x 50.00mm W, Type: TEC (Thermoelectric Cooler), Height: 3.80mm, Delta Tmax @ Th: 68°C @ 27°C, Qmax @ Th: 118.5W @ 27°C, Part Status: Active, Current - Max: 7 A, Voltage - Max: 29.4 V, Resistance: 3.36 Ohms, Number of Stages: 1.
Weitere Produktangebote ATS-TEC50-38-016
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-TEC50-38-016 ATS-TEC50-38-016 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TEC_Modules.pdf Thermoelectric Peltier Modules Thermoelectric Module, 50x50x3.8mm, 7A Imax, 29.4Vmax, 118.5W Qmax, 140mm Wire