ATS-X53375B-C1-R0
ATS-X53375B-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-X53375B-C1-R0
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: SUPERGRIP HEATSINK 37X37X7.5MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.457" (37.00mm)
Shape: Square, Fins
Type: Top Mount
Width: 1.457" (37.00mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Clip, Thermal Material
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 10.00°C/W @ 200 LFM
Fin Height: 0.295" (7.50mm)
Material Finish: Blue Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 23 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-X53375B-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: SUPERGRIP HEATSINK 37X37X7.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.457" (37.00mm), Shape: Square, Fins, Type: Top Mount, Width: 1.457" (37.00mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Clip, Thermal Material, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 10.00°C/W @ 200 LFM, Fin Height: 0.295" (7.50mm), Material Finish: Blue Anodized, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote ATS-X53375B-C1-R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-X53375B-C1-R0 ATS-X53375B-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions TS-X53375B-C1-R0-1385524.pdf Heat Sinks BGA Cooling Solutions w/superGRIP Attachment, High Performance, 37.5x37.5x7.5mm
Produkt ist nicht verfügbar
ATS-X53375B-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ATS-X53375B-C1-R0.pdf Category: Heatsinks
Description: Heatsink: extruded; grilled; BGA; blue; L: 37.5mm; W: 37.5mm; H: 7.5mm
Application: BGA
Heatsink shape: grilled
Height: 7.5mm
Length: 37.5mm
Width: 37.5mm
Thermal resistance @200 LFM: 10°C/W