ATS-X53425P-C1-R0
ATS-X53425P-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
ATS-X53425P-C1-R0
Hersteller: Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: SUPERGRIP HEATSINK 42X42X17.5MM
Packaging: Bulk
Material: Aluminum
Length: 1.673" (42.50mm)
Shape: Square, Fins
Type: Top Mount
Width: 1.673" (42.50mm)
Package Cooled: BGA
Attachment Method: Clip, Thermal Material
Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.75°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural: 3.00°C/W
Fin Height: 0.689" (17.50mm)
Material Finish: Blue Anodized
Part Status: Active
auf Bestellung 362 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATS-X53425P-C1-R0 Advanced Thermal Solutions Inc.
Description: SUPERGRIP HEATSINK 42X42X17.5MM, Packaging: Bulk, Material: Aluminum, Length: 1.673" (42.50mm), Shape: Square, Fins, Type: Top Mount, Width: 1.673" (42.50mm), Package Cooled: BGA, Attachment Method: Clip, Thermal Material, Thermal Resistance @ Forced Air Flow: 1.75°C/W @ 200 LFM, Thermal Resistance @ Natural: 3.00°C/W, Fin Height: 0.689" (17.50mm), Material Finish: Blue Anodized, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATS-X53425P-C1-R0 ATS-X53425P-C1-R0 Hersteller : Advanced Thermal Solutions ats-x53425p-c1-r0.pdf Heat Sinks BGA Cooling Solutions w/superGRIP Attachment, High Performance, 42.5x42.5x17.5mm