Produkte > ATMEL > ATTINY12V-1PU
ATTINY12V-1PU
ATTINY12V-1PU Atmel
ATMLS04326-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 1.2MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64 x 8
Core Processor: AVR
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Peripherals: POR, WDT
Supplier Device Package: 8-PDIP
Part Status: Active
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 4700 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 163
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY12V-1PU Atmel
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 1.2MHz, Program Memory Size: 1KB (512 x 16), Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: AVR, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Peripherals: POR, WDT, Supplier Device Package: 8-PDIP, Part Status: Active, Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.