Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY13V-10MMUR
ATTINY13V-10MMUR
ATTINY13V-10MMUR Microchip Technology
doc2535.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 1KB FLSH 64B EE 64B SRAM-10MHz 1.8V
auf Bestellung 3499 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY13V-10MMUR Microchip Technology
Category: 8-bit AVR family, Description: IC: AVR microcontroller; VDFN10; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1, Type of integrated circuit: AVR microcontroller, Case: VDFN10, Clock frequency: 20MHz, Number of inputs/outputs: 6, Number of PWM channels: 2, Number of 8bit timers: 1, Mounting: SMD, Supply voltage: 1.8...5.5V DC, Operating temperature: -40...85°C, Operating frequency: 10MHz, Number of external interrupts: 6, Interface: debugWIRE, Memory: 64B EEPROM; 64B SRAM; 1kB FLASH, Number of output compare channels: 2, Number of comparators: 1, Integrated circuit features: PoR; watchdog, Number of 10bit A/D converters: 4, Quantity in set/package: 6000pcs., Family: ATTINY, Kind of package: reel; tape, Terminal pitch: 0.5mm, Kind of core: 8-bit.
Packaging: Bulk
Package / Case: 10-VFDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
RAM Size: 64 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 10-MLP (3x3)
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 98265 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 146
ATTINY13V-10MMUR Hersteller : Atmel 2535S.pdf ATMLS05808-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V/5V 10-Pin MLF EP T/R
Mindestbestellmenge: 193
Mindestbestellmenge: 193
ATTINY13V-10MMUR ATTINY13V-10MMUR Hersteller : Microchip Technology doc2535.pdf MCU 8-bit AVR RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V/5V 10-Pin VDFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 64 x 8
Core Size: 8-Bit
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: AVR microcontroller; VDFN10; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1
Type of integrated circuit: AVR microcontroller
Case: VDFN10
Clock frequency: 20MHz
Supply voltage: 1.8...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C
Operating frequency: 10MHz
Number of 10bit A/D converters: 4
Quantity in set/package: 6000pcs.
Family: ATTINY
Kind of package: reel; tape
Terminal pitch: 0.5mm