Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY13V-10MU
ATTINY13V-10MU
ATTINY13V-10MU Microchip Technology
2535S.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 1KB FLASH 20QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 20-WFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 1KB (512 x 16)
RAM Size: 64 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-QFN-EP (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY13V-10MU Microchip Technology
Category: 8-bit AVR family, Description: IC: AVR microcontroller; VDFN20; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1, Type of integrated circuit: AVR microcontroller, Case: VDFN20, Clock frequency: 20MHz, Number of inputs/outputs: 6, Number of PWM channels: 2, Number of 8bit timers: 1, Mounting: SMD, Supply voltage: 1.8...5.5V DC, Operating temperature: -40...85°C, Operating frequency: 10MHz, Number of external interrupts: 6, Interface: debugWIRE, Memory: 64B EEPROM; 64B SRAM; 1kB FLASH, Number of output compare channels: 2, Number of comparators: 1, Integrated circuit features: PoR; watchdog, Number of 10bit A/D converters: 4, Quantity in set/package: 490pcs., Family: ATTINY, Kind of package: in-tray, Terminal pitch: 0.5mm, Kind of core: 8-bit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 490 Stücke:
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 64 x 8
Core Size: 8-Bit
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 3361 Stücke:
Mindestbestellmenge: 157
ATTINY13V-10MU ATTINY13V-10MU Hersteller : Atmel info-att13-20ssu.pdf 1kB-FL 64B-RAM 64B-EE 6I/O 1.8?5.5V 10MHz 1xtimer 4A/D -40?85°C ATTINY13V-10MU ATT13V-10mu
Anzahl je Verpackung: 5 Stücke
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 5
ATTINY13V-10MU Hersteller : Atmel 2535S.pdf ATMLS05808-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin MLF EP
auf Bestellung 344 Stücke:
Mindestbestellmenge: 207
auf Bestellung 2577 Stücke:
Mindestbestellmenge: 207
ATTINY13V-10MU ATTINY13V-10MU Hersteller : Microchip Technology doc2535.pdf MCU 8-bit AVR RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin WQFN EP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Description: IC: AVR microcontroller; VDFN20; 1.8÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1
Type of integrated circuit: AVR microcontroller
Case: VDFN20
Clock frequency: 20MHz
Supply voltage: 1.8...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C
Operating frequency: 10MHz
Number of 10bit A/D converters: 4
Quantity in set/package: 490pcs.
Family: ATTINY
Kind of package: in-tray
Terminal pitch: 0.5mm