Produkte > ATMEL > ATTINY26-16PC
ATTINY26-16PC
ATTINY26-16PC Atmel
ATMLS04327-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 2KB (1K x 16)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-PDIP
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 5403 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 130
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY26-16PC Atmel
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 2KB (1K x 16), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 128 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.5V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-PDIP, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATTINY26-16PC Hersteller : Atmel ATMLS04327-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw 1477S.pdf ATTINY26-16PC
auf Bestellung 5403 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 171
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit