Produkte > ATMEL > ATTINY45-20MU
ATTINY45-20MU
ATTINY45-20MU Atmel
ATMLS09344-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Atmel
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20QFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-WFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-QFN-EP (4x4)
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1046 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 182
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY45-20MU Atmel
Category: 8-bit AVR family, Description: IC: AVR microcontroller; VDFN20; 2.7÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1, Type of integrated circuit: AVR microcontroller, Case: VDFN20, Clock frequency: 20MHz, Number of inputs/outputs: 6, Number of PWM channels: 6, Number of 8bit timers: 2, Mounting: SMD, Supply voltage: 2.7...5.5V DC, Operating temperature: -40...85°C, Operating frequency: 20MHz, Number of external interrupts: 6, Interface: debugWIRE; I2C; SPI, Memory: 256B EEPROM; 256B SRAM; 4kB FLASH, Number of output compare channels: 5, Number of comparators: 1, Integrated circuit features: ADC gain stage; internal temperature sensor, Number of 10bit A/D converters: 4, Quantity in set/package: 490pcs., Family: ATTINY, Number of capacitive channels: 3, Kind of package: in-tray, Terminal pitch: 0.5mm, Kind of core: 8-bit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATTINY45-20MU ATTINY45-20MU Hersteller : Atmel info-att25-20mu.pdf 4kB-FL 256B-RAM 256B-EE 6I/O 2.7?5.5V 20MHz 2xtimer 4A/D USI -40?85°C ATTINY45-20MU ATT45-20mu
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 43 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
ATTINY45-20MU Hersteller : Atmel Atmel-2586-AVR-8-bit-Microcontroller-ATtiny25-ATtiny45-ATtiny85_Datasheet-Summary.pdf ATMLS09344-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 20-Pin MLF EP
auf Bestellung 1046 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 228
ATTINY45-20MU ATTINY45-20MU Hersteller : Microchip Technology 463atmel-2586-avr-8-bit-microtroller-attiny25-attiny45-attiny85_d.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 20-Pin WQFN EP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 4x10b
Core Size: 8-Bit
Connectivity: USI
Part Status: Active
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Verified
ATTINY45-20MU ATTINY45-20MU Hersteller : Microchip Technology Atmel_7669_ATtiny25_45_85_Appendix_B_Automotive_Specification_at_1.8V_Datasheet.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K FLASH 256B EE & SRAM 5V 20 MHZ
Description: IC: AVR microcontroller; VDFN20; 2.7÷5.5VDC; Ext.inter: 6; Cmp: 1
Type of integrated circuit: AVR microcontroller
Case: VDFN20
Clock frequency: 20MHz
Number of inputs/outputs: 6
Number of PWM channels: 6
Number of 8bit timers: 2
Mounting: SMD
Supply voltage: 2.7...5.5V DC
Operating temperature: -40...85°C
Operating frequency: 20MHz
Number of external interrupts: 6
Interface: debugWIRE; I2C; SPI
Memory: 256B EEPROM; 256B SRAM; 4kB FLASH
Number of output compare channels: 5
Number of comparators: 1
Integrated circuit features: ADC gain stage; internal temperature sensor
Number of 10bit A/D converters: 4
Quantity in set/package: 490pcs.
Family: ATTINY
Number of capacitive channels: 3
Kind of package: in-tray
Terminal pitch: 0.5mm