Produkte > ATMEL > ATTINY45V-10SI
ATTINY45V-10SI ATMEL
ATtiny25%2C%2045%2C%2085%20Preliminary%20Summary.pdf
Hersteller: ATMEL
auf Bestellung 13280 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY45V-10SI ATMEL
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 4x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 8-SOIC, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATTINY45V-10SI
Packaging: Tube
Package / Case: 8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Supplier Device Package: 8-SOIC
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 6
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATTINY45V-10SI ATTINY45V-10SI Hersteller : Microchip Technology ATtiny25%2C%2045%2C%2085%20Preliminary%20Summary.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR, 4K FLASH, 256B EE AND SRAM, USI, ADC, 8 PINS - 10MHZ, SOIC, IND TEMP, 1.8V