Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY461-20MU
ATTINY461-20MU
ATTINY461-20MU Microchip Technology
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet-Summary.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32VQFN
Packaging: Tray
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5)
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 111 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY461-20MU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32VQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
RAM Size: 256 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Connectivity: USI
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1240 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 125
ATTINY461-20MU Hersteller : Atmel Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet-Summary.pdf ATMLS09488-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 32-Pin VQFN EP
auf Bestellung 1220 Stücke:
Mindestbestellmenge: 138
ATTINY461-20MU ATTINY461-20MU Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 3.3V/5V 32-Pin VQFN EP Tray
Produkt ist nicht verfügbar
ATTINY461-20MU ATTINY461-20MU Hersteller : Microchip Technology Atmel_2588_8_bit_AVR_Microcontrollers_tinyAVR_ATti-1315472.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K FLSH 256B EE 256B SRAM ADC 5V