Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY461V-10MU
ATTINY461V-10MU
ATTINY461V-10MU Microchip Technology
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 4K FLASH 256B EE 256B SRAM ADC
auf Bestellung 470 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY461V-10MU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32VQFN, Packaging: Bulk, Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5)
Part Status: Active
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 4098 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 115
ATTINY461V-10MU ATTINY461V-10MU Hersteller : Atmel info-att461v-10mu.pdf 4kB-FL 256B-RAM 256B-EE 16I/O 1.8?5.5V 10MHz 2xtimer 11A/D USI -40?85°C ATTINY461V-10MU QFN32 ATT461v-10mu
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 10
ATTINY461V-10MU Hersteller : Atmel ATMLS09488-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 32-Pin VQFN EP
auf Bestellung 3265 Stücke:
Mindestbestellmenge: 128
auf Bestellung 833 Stücke:
Mindestbestellmenge: 128
ATTINY461V-10MU ATTINY461V-10MU Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 32-Pin VQFN EP Tray