Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY461V-10SU
ATTINY461V-10SU
ATTINY461V-10SU Microchip Technology
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU 4kB Flash 0.256kB EEPROM 16 I/O Pins
auf Bestellung 2909 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY461V-10SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 4KB (2K x 16), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 256 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-SOIC, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 4KB (2K x 16)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 256 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-SOIC
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 959 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ATTINY461V10SU Hersteller : ATMEL
auf Bestellung 118 Stücke:
Anzahl je Verpackung: 37 Stücke
verfügbar 400 Stücke:
ATTINY461V-10SU ATTINY461V-10SU Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 4KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube
Produkt ist nicht verfügbar
ATTINY461V-10SU ATTINY461V-10SU Hersteller : Atmel Semiconductor ATtiny261.pdf SOIC-20, IC MCU AVR 4K FLASH 10MHZ Група товару: Мікропроцесори, мікроконтролери Од. вим: шт