Produkte > ATMEL > ATTINY861-20MUR
ATTINY861-20MUR Atmel
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf
Hersteller: Atmel
MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V 32-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 5139 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 123
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY861-20MUR Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Verified.
Weitere Produktangebote ATTINY861-20MUR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5)
Part Status: Active
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Verified
Produkt ist nicht verfügbar
ATTINY861-20MUR ATTINY861-20MUR Hersteller : Microchip Technology Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 8KB FL 512B EE 512B SRAM 20MHZ IND 5V