Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY861V-10MUR
ATTINY861V-10MUR
ATTINY861V-10MUR Microchip Technology
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet-Summary.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
DigiKey Programmable: Verified
auf Bestellung 5922 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY861V-10MUR Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 32-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-VQFN (5x5), Part Status: Active, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 512 x 8
Core Size: 8-Bit
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 5990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 75
Mindestbestellmenge: 94
ATTINY861V-10MUR ATTINY861V-10MUR Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 2.5V/3.3V/5V 32-Pin VQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Speed: 10MHz