Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATTINY861V-10SU
ATTINY861V-10SU
ATTINY861V-10SU Microchip Technology
Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
8-bit Microcontrollers - MCU AVR 8K FLASH 512B EE 512B SRAM ADC
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY861V-10SU Microchip Technology
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 10MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V, Connectivity: USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-SOIC, Part Status: Active, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 5.5V
Connectivity: USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-SOIC
Part Status: Active
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 6803 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 98
ATTINY861V-10SU ATTINY861V-10SU Hersteller : Microchip Technology atmel-2588-8-bit-avr-microcontrollers-tinyavr-attiny261-attiny461.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin SOIC W Tube
auf Bestellung 33 Stücke:
Mindestbestellmenge: 33
ATTINY861V-10SU Hersteller : Atmel ATMLS09488-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Atmel-2588-8-bit-AVR-Microcontrollers-tinyAVR-ATtiny261-ATtiny461-ATtiny861_Datasheet.pdf MCU 8-bit ATtiny AVR RISC 8KB Flash 2.5V/3.3V/5V 20-Pin SOIC W
auf Bestellung 6803 Stücke:
Mindestbestellmenge: 130
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 10MHz
RAM Size: 512 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit