ATTINY87-A15SZ
ATTINY87-A15SZ Microchip Technology / Atmel
Atmel-7728-Automotive-Microcontrollers-ATtiny87-AT-1315511.pdf
Hersteller: Microchip Technology / Atmel
8-bit Microcontrollers - MCU 8-bit 8KB Flash LIN 15MHz Auto
auf Bestellung 78 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATTINY87-A15SZ Microchip Technology / Atmel
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (4K x 16), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 11x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V, Connectivity: I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Supplier Device Package: 20-SOIC, Grade: Automotive, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Verified, Qualification: AEC-Q100.
Weitere Produktangebote ATTINY87-A15SZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATTINY87-A15SZ ATTINY87-A15SZ Hersteller : Microchip Technology www.atmel.com_images_atmel-7728-automotive-microcontrollers-attiny8.pdf MCU 8-bit AVR RISC 8KB Flash 3.3V/5V Automotive AEC-Q100 20-Pin SOIC EIAJ T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (4K x 16)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 11x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 5.5V