Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATXMEGA16A4-MH
ATXMEGA16A4-MH
ATXMEGA16A4-MH Microchip Technology
Atmel-8069-8-and-16-bit-AVR-AMEGA-A4-Microcontrollers_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN
Packaging: Tray
Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 12x12b; D/A 2x12b
Core Size: 8/16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7)
Part Status: Active
Number of I/O: 34
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 673 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATXMEGA16A4-MH Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 32MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 12x12b; D/A 2x12b, Core Size: 8/16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 34, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATXMEGA16A4-MH ATXMEGA16A4-MH Hersteller : Microchip Technology Atmel-8069-8-and-16-bit-AVR-AMEGA-A4-Microcontrollers_Datasheet.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU 8/16 bit 1.6V-3.6V 16KB + 4KB
auf Bestellung 363 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ATXMEGA16A4-MH ATXMEGA16A4-MH Hersteller : Microchip Technology 191atmel-8069-8-and-16-bit-avr-amega-a4-microtrollers_datasheet.p.pdf MCU 8-bit/16-bit AVR RISC 16KB Flash 1.8V/2.5V/3.3V 44-Pin VQFN EP Tray
auf Bestellung 305 Stücke:
Mindestbestellmenge: 18
ATXMEGA16A4-MH ATXMEGA16A4-MH Hersteller : Atmel info-atmx16a4-mh.pdf 16kB-FL 2kB-RAM 1kB-EE 34I/O 1.6?3.6V 32MHz 12A/D 5UART 2SPI 2TWI -40?85°C ATXMEGA16A4-MH ATMX16a4-mh
Anzahl je Verpackung: 2 Stücke
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 2