Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATXMEGA16A4U-CNR
ATXMEGA16A4U-CNR
ATXMEGA16A4U-CNR Microchip Technology
ATxmega128-64-32-16A4U-DataSheet-DS40002166A.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLSH 49VFBGA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 49-VFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8/16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V