ATXMEGA16A4U-M7R Microchip Technology / Atmel
Atmel-8387-8-and16-bit-AVR-Microcontroller-XMEGA-A-1315807.pdf
Hersteller: Microchip Technology / Atmel
auf Bestellung 720 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATXMEGA16A4U-M7R Microchip Technology / Atmel
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44VQFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 32MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 12x12b; D/A 2x12b, Core Size: 8/16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-VQFN (7x7), Part Status: Active, Number of I/O: 34, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATXMEGA16A4U-M7R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 44-VFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8/16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V