Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATXMEGA16C4-ANR
ATXMEGA16C4-ANR
ATXMEGA16C4-ANR Microchip Technology
Atmel-8493-8-and-32-bit-AVR-XMEGA-Microcontrollers-ATxmega16C4-ATxmega32C4_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44TQFP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 44-TQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 1K x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 16x12b
Core Size: 8/16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10)
Number of I/O: 34
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATXMEGA16C4-ANR Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 44TQFP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 44-TQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 32MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 1K x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 16x12b, Core Size: 8/16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 44-TQFP (10x10), Number of I/O: 34, DigiKey Programmable: Not Verified.