Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > ATXMEGA16E5-M4N
ATXMEGA16E5-M4N
ATXMEGA16E5-M4N Microchip Technology
ATxmega32E5-16E5-8E5-Data-Sheet-DS40002059A.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 32UQFN
Packaging: Tray
Package / Case: 32-UFQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 32MHz
Program Memory Size: 16KB (8K x 16)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 512 x 8
Core Processor: AVR
Data Converters: A/D 16x12b; D/A 2x12b
Core Size: 8/16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V
Connectivity: I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 32-UQFN (4x4)
Number of I/O: 26
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ATXMEGA16E5-M4N Microchip Technology
Description: IC MCU 8/16BIT 16KB FLASH 32UQFN, Packaging: Tray, Package / Case: 32-UFQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 32MHz, Program Memory Size: 16KB (8K x 16), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 512 x 8, Core Processor: AVR, Data Converters: A/D 16x12b; D/A 2x12b, Core Size: 8/16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.6V ~ 3.6V, Connectivity: I²C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 32-UQFN (4x4), Number of I/O: 26, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ATXMEGA16E5-M4N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ATXMEGA16E5-M4N ATXMEGA16E5-M4N Hersteller : Microchip Technology / Atmel Atmel-8153-8-and-16-bit-AVR-Microcontroller-XMEGA--1315766.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU AVR XMEGA, 16KB FLASH, 1KB EE, 2KB - QFN 4x4mm, 105C, Green 1.6-3.6V