AV2220EB12Q04
AV2220EB12Q04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
product-1-2317570-5.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -20°C ~ 55°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Blue/Red
Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.20mm Dia
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
auf Bestellung 73 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AV2220EB12Q04 TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 3A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -20°C ~ 55°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Blue/Red, Illumination Voltage (Nominal): 12 VDC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.20mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.
Weitere Produktangebote AV2220EB12Q04
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AV2220EB12Q04 AV2220EB12Q04 Hersteller : TE Connectivity / Alcoswitch product-1-2317570-5.datasheet.pdf Pushbutton Switches AV22 DPM 3A MOVING RING R&B 12V