AVE106M16B12T-F
AVE106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AVE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 33.16Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 26 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 32.5 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 1500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 26
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVE106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 33.16Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 26 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 32.5 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AVE106M16B12T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVE106M16B12T-F AVE106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVE-4653.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 16V 85C
auf Bestellung 5836 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
AVE106M16B12T-F AVE106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVE.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V