AVE227M16X16T-F
AVE227M16X16T-F Cornell Dubilier Knowles
AVE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.51Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 124 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 155 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 842 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVE227M16X16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.51Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 124 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 155 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVE227M16X16T-F AVE227M16X16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVE-3081803.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 220uF 16V 85C Case 6.3 x 7.7
auf Bestellung 1838 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AVE227M16X16T-F AVE227M16X16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVE.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Obsolete
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 16 V