AVE337M16F24T-F
AVE337M16F24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 252 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 315 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 838 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVE337M16F24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 252 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 315 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AVE337M16F24T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVE337M16F24T-F AVE337M16F24T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVE-4653.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 330uF 16V 85C
auf Bestellung 850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
AVE337M16F24T-F AVE337M16F24T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVE.pdf Description: CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V