Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > AVE476M50X16T-F
AVE476M50X16T-F
AVE476M50X16T-F Cornell Dubilier - CDE
AVE.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 50V 85C Case 6.3 x 7.7
auf Bestellung 48 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVE476M50X16T-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.53Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 98 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 147 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AVE476M50X16T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVE476M50X16T-F AVE476M50X16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVE.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.53Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 98 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 147 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 50 V