Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVEK476M35F24T-F
AVEK476M35F24T-F
AVEK476M35F24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVEK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 178 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 249.2 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVEK476M35F24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.331" L x 0.331" W (8.40mm x 8.40mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 178 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 249.2 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AVEK476M35F24T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVEK476M35F24T-F AVEK476M35F24T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVEK.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 35 V