Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVES106M16B12T-F
AVES106M16B12T-F
AVES106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AVES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 36.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVES106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 36.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 16 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVES106M16B12T-F AVES106M16B12T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 16V 105C
auf Bestellung 641 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AVES106M16B12T-F AVES106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVES.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
auf Bestellung 20678 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
AVES106M16B12T-F AVES106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVES-31712.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10uF 16V 105C