Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVES107M16D16T-F
AVES107M16D16T-F
AVES107M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
AVES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 87.5 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 7000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVES107M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.217" (5.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 87.5 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVES107M16D16T-F AVES107M16D16T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AVES-3081857.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C Case 6.3 x 5.3
auf Bestellung 4925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
AVES107M16D16T-F AVES107M16D16T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C Case 6.3 x 5.3
Mindestbestellmenge: 4
AVES107M16D16T-F AVES107M16D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C Case 6.3 x 5.3
AVES107M16D16T-F AVES107M16D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVES.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V