Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVEZ107M16D16T-F
AVEZ107M16D16T-F
AVEZ107M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
AVEZ.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 850 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVEZ107M16D16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 850 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 136 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 170 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVEZ107M16D16T-F AVEZ107M16D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVEZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C
auf Bestellung 2824 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AVEZ107M16D16T-F AVEZ107M16D16T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AVEZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C
Mindestbestellmenge: 3
AVEZ107M16D16T-F AVEZ107M16D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVEZ.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 850 mOhms
Mindestbestellmenge: 17
AVEZ107M16D16T-F AVEZ107M16D16T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVEZ.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 100uF 16V 105C