Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVRF108M06F24T-F
AVRF108M06F24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVRF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 160 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVRF108M06F24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 160mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 160 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AVRF108M06F24T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVRF108M06F24T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVRF.pdf Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 160 mOhms