Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AVRF476M25D16T-F
AVRF476M25D16T-F
AVRF476M25D16T-F Cornell Dubilier Knowles
AVRF.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 500 mOhms
Ripple Current @ High Frequency: 160 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVRF476M25D16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 500mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 500 mOhms, Ripple Current @ High Frequency: 160 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AVRF476M25D16T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVRF476M25D16T-F AVRF476M25D16T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVRF.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 500 mOhms