AVS106M16B12T-F
AVS106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AVS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 26.5Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 47.6 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVS106M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 26.5Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 47.6 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVS106M16B12T-F AVS106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier avs.pdf Cap Aluminum Lytic 10uF 16V 20% (4 X 5.4mm) SMD 26.5 Ohm 28mA 2000h 85°C Automotive AEC-Q200 T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
AVS106M16B12T-F AVS106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 10uF SMD CAP AEC-Q200
auf Bestellung 886 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
AVS106M16B12T-F AVS106M16B12T-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) AVS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 10uF SMD CAP AEC-Q200
auf Bestellung 526 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
AVS106M16B12T-F AVS106M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVS.pdf Description: CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 16 V
Mindestbestellmenge: 19
auf Bestellung 10 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
AVS106M16B12T-F AVS106M16B12T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AVS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 16V 10uF SMD CAP AEC-Q200