AVS227M50G24T-F
AVS227M50G24T-F Cornell Dubilier Knowles
AVS.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Part Status: Not For New Designs
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 510 mA @ 10 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AVS227M50G24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 900mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Part Status: Not For New Designs, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 300 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 510 mA @ 10 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AVS227M50G24T-F AVS227M50G24T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AVS.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 50V 220uF AEC-Q200
auf Bestellung 99 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
AVS227M50G24T-F AVS227M50G24T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AVS.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V